Saturday, 13 March 2021

Jam shtatezen me nje turk por familja ne kosov don me më feju me diken qe nuk e dua

 

Pershendetje kisha dasht me mbet anonime se po shkruj prej ni fb te shoqes. Une jam nje vajz 22 vjeqare edhe kam lind e jam rrit ne Gjermani.

Familja jem jetojn ktu qe 35 vite ama jan hala me tradita te Kosoves edhe shum te lidhur me kultur te atje. Une ama jam rrit me ni mentalitet tjeter se shum pak kum pas shoqni shqiptare edhe plus 24 ore mka ra me nejt me nacionaliteta tjer ama traditat e Kosoves krejt i di. Jam ne lidhje me 1 djal turk edhe aj ka lind e jeton ktu ne gjermani. Na shkon shum muhabeti edhe kuptohemi per qdo sen. Jam ne lidhje gati qe 1 vit dhe  kam kuptuar se jam shtatezen por per ket ende nuk ju kam treguar prinder .
Ju kum kallxu prinderve per lidhjen ma heret edhe kta niher e kan pranu po qetasht qe jan kan ne Kosove atje hallat i kan than shkamos babit e mamit qysh me lan qiken me tjeter kultur mu perzi. Tashti pom bajn presjon mu feju me ni djal prej Kosove qe u kan i martum e asht nda prej grues. Aj e ka edhe 1 fmij ama kjo nuk asht problem per mue.Problemi asht qe une nuk e du.Nese ka dikush naj kshill mem dhan se nuk po du me hup familjen ama as frajerin tem nuk du me hup se e du edhe me don e aq ma pak nuk po du me e hek femijen per nje djal qe nuk e du kam vendos me sakrifiku me ik nga shtepija me turkun me majt femijen tim  e kta ne kosov le te thojn qka te dojn se nuk esht qeshtje e jemja mu brengos per kto gjana me rendesi esht un me kan e lumtur me burrin qe e dashuroj. Un e di qe ata ne Kosov smujn mem kuptu se nuk e din shka do me than mu rrit ne ven te huj e me kultur te huj percjell bota.live. Flm shum per qdo kshill qe keni munsi mem dhan.Jam shtatezen me nje turk por familja ne kosov don me më feju me diken qe nuk e dua , Familja ime ne fillim kan pranuar lidhjen me turkun por qe kur ishim ne pushim hallat e mija me than

0 Komentues: