Thursday, 4 March 2021

Driton Selmanaj fiton postin e deputetit


 Lidhja Demokratike e Kosovës ka siguruar 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mësohet se në mesin e deputetëve edhe këtë mandat do të jetë zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj.

Burime të Reporteri.net në Qendrën e Numërimit dhe Rinumërimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, thonë se Driton Selmanaj është në mesin e dhjetë më të votuarve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Ai ka arritur të marr rreth 8,279 vota për të qenë në mesin e 10 deputetëve më të votuar të LDK-së.

0 Komentues: