Friday, 5 February 2021

Prej që erdhi nusja në shtëpi, U përqa familja, Ajo bën çdo të keqe, Vëllau nuk beson gjë, Ajo qoj dorë edhe në…

 

Persh dhe ju uroj nje jav plot mirsi harmoni te mrekullushme. Arsyeja qe po shkruj esht se shum femra ak.uz.ojn vjerat kunatat burrat etjjjjj Po shkruj ne fb e nje shoqes se nuk dua te dali emri im Ju lutem postojeni qe te lexojn te verteten Jom nje vajze qe vij nga nje familje e madhe ne at koh kur kena qen te vegjel na ka rit nena me gj.a.k.un e trupit me fukarallek po me dashuri u ritem ishim gjasht femij te goca dhe tre cuna tre gocat jena ne emigrim dhe tre cuna ne vendlindje Dy motrat kon pas fat u martun dhe jon me familjet e tyre ne shpi ngelen prinderit nje vajz dhe tre cunat motra qe ishte beqare punonte shum haroi veten e vet dhe ndihmonte familjen se vllaznit ishin te vegjel.

Njeri nga vllezerit u rit dhe u njoft me nje goc nga veriu dhe mrena nje jave u feju dhe per gjasht muaj u martun se kishte ngel me b.arre nusja Motrat mblodhen lek ta martoshin dhe ja ben dhe dhomen qe te rinte cifti dhe dasmen Pro.ble.mi nuk esht se u harxhun motrat se e deshen vllaun po pr.oble.mi filloj kur nusja u fut ne shtepi qe diten qe vuri kemben u fut she.rri ne familje nga.teroi nje familje dhe i percapi me njeri tjetrin dilte fliste ha.llet e shpis jasht kudo qe shkonte e sha.nte familjen e burrit.

Per.cavi burrin me nenen dhe e berri vllaun qe mos te deshte nenen As bente pun as ndihmonte nenen e burrit u fuste ne dhonen e saj dhe gjith diten me tefon ne dor i kerkonte vllaut cdo gje te hante dhe dilte ne obor hante ne sy te nenes kur nena nuk kishte buk te hante Aty ku vllau ishte i mir i ndihmonte oeinderit Ndihmonte prinderit vllau ja kthevi krahet familjes dhe as qe nuk i fliste Nje dit nusja kishte ngrejt doren ta go.dis.te nenen dhe ne at koh hyri motra dhe e ndaloi i tha vllaut po nuk e besoj dhe qe at dit esht fut gjarpi ne shpi dhe aty ku ishin mir jon per.car familjarisht nena esht s.emur se mban cdo gje mbrenda vetes babai ne bot te vet gocen e perzun nga shtepija nje vlla iku dhe ai dhe ka ngel nje vlla ne shtepi dhe ky me nusen.

0 Komentues: