Friday, 5 February 2021

Mos kalo pa dhënë ngushëllime/ E trishtë Mjekja ndahet nga jeta në moshë të re (Emri)

  

Një mjeke nga Durrësi ka ndërruar jetë në një moshë fare të re.Urdhri i Mjekut në Durrës bën me dije se doktoresha ndërroi jetë për shkak të një sëmundje të rëndë.Dr. Anisa Dedja përfundoi studimet e larta në vitin 2018 në Fakultetin e Mjekësisë, të Tiranës, me rezultate të shkëlqyera, siç thuhet në deklaratë.Reagimi i plotë:

Me dhimbje të thellë Urdhri i Mjekut, Durrës, njofton ndarjen e parakohshme nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë të Doktoreshë Anisa Dedja. Dr. Anisa Dedja përfundoi studimet e larta në vitin 2018 në Fakultetin e Mjekësisë, të Tiranës, me rezultate të shkëlqyera.

Më pas u largua drejt Gjermanisë për të studime të mëtejshme në Onkologji. Sot la një vend bosh doktoresha jonë Anisa Dedja! Rruga e jetës së saj, misioni i saj si mjeke e përkushtuar, energjia diellore që rrezatonte me të gjithë, u pre në mes!

Me ikjen e saj të parakohshme la trishtimin dhe keqardhjen për jetën e saj të papërmbushur siç ajo dëshironte! Urdhëri i Mjekut, Durrës përcjell ngushëllimet më të sinqerta për familjarët, miqtë dhe kolegët për këtë humbje të rëndë.I paharruar qoftë kujtimi i saj!

0 Komentues: