Sunday, 14 February 2021

LAJMI I FUNDIT/ Bagazhin plot me “Mall”, Arrestohet Shqiptari që po e transportonte për në…


 Policia ka vënë në pranga një shqiptar të cilit i janë kapur 82 kg “bar” në kufirin greko-shqiptar.

Operacioni i autoriteteve greke në bashkëpunim me atë të Filatit është realizuar në aksin Igumenicë-Janinë.

Një sasi kishte kaluar kufirin e gjelbër në Janinë dhe po transportohej për në brendësi të tokës greke.

Mësohet se brenda mjetit që drejtohej nga një shtetas shqiptar, i cili u arrestua, u gjetën dhe u sekuestruan 23 pako me 82 kg 650 gram m a r i j u a n ë .

Policia greke nuk ka dhënë më shumë detaje në lidhje me identitetin e shqiptarit, apo se nga cilin vend synonte të mbërrinte malli.

0 Komentues: