Saturday, 13 February 2021

E PAPRITUR/ Ja situata e re, çfarë është regjistruar në Austri…

 

Ne Austri, ditën e tretë pas zbutjes së masave, numri i të sapo infektuarve arriti në 1.469.

1 rritje e lehtë në numrin e rasteve të reja me koronavirus ka të bëjë edhe me testimin e detyrueshëm të personave që punojnë në aktivitete shërbimi, të cilët ishin të infektuar por asimptomatikë.

Momentalisht, ka 1.564 pacientë në spital, nga të cilët 267 janë në kujdes intensiv.

Shumica e infektuar rishtas u regjistruan në Austrinë e Poshtme me 283, pasuar nga Shtajerska me 269, dhe Austria e Epërme me 213

Me pas Vjena me 203, Salzburg me 134, Carinthia me 124, Tirol me 98, Burgenland me 75 dhe Vorarlberg me 70.

Qe nga fillimi i pandemisë në Austri, 427,562 njerëz janë testuar pozitivisht për virusin korona.

0 Komentues: