Saturday, 13 February 2021

Arrestohet Shqiptari/ iu kapën mbi 200mijë Euro në Makinë, E çuditshme ku i kishte fshehur…

 

Zbulohen detaje të reja nga bllokimi i 225 350 paund nga policia italiane në Bari, para të cilat kishin destinacion Shqipërinë.

Medjat italiane kanë publikuar pamje nga sasia e parave të padeklaruara që u kap në një furgon me targa angleze dhe që ishte nisur drejt vendit tonë.

Parate ishin të ndara dhe të paketuara me mbështjellëse plastike dhe ishin fshehur në pjesë të ndryshme të furgonit si dhe sabratorin e karburantit. Madje për ti nxjerrë ato u desh ndërhyrja e një mekaniku të specializuar.

Emri i drejtuesit të furgonit që i ishte drejtuar Shqipërisë nuk bëhet i ditur, por mësohet se policia e ka gjobitur me gjysmën e shumës së parave të sekuestruara.

0 Komentues: