Thursday, 28 January 2021

Qaq shume bon burri mas meje sa qe i ka hyp ajroplanit u ardh n’Kosove veq me bo ate punen me mu!

 

Qaq shume bon burri mas meje sa qe i ka hyp ajroplanit u ardh n’Kosove veq me bo ate punen me mu! – Ju lutem anonim jam nje vajz 23 vjeqare dhe jam e fejuar qe 1 vjet dhe tfejuarin e kam n Gjermani atje ka lind e u rrit po krejt mentalitetin e gjithqka e ka si ktu me jetu…jena njoftu nmarket se aty kam punu une n ark e qaty pat fillu gjithqka nifar dashurie nshikim tpar e kena pas…. masnej shkun senet shpejt si kta tjashtit ma qe i grahin senev me i kry mos mi zhagit si me tvjetren u fejum ata tshpis u quditshin qysh kaq shpejt sene…po kto sene sidomos nafaka qe thojn osht e msheft…me t fejumin shum mir kalojm osht i sjellshem mrespekton mu e familjen om bon dhurata non stop munohet me ardh sa ma shpesh me mpa mpelqen se osht i trent dyqysh veq kur i hyp airoplanit edhe vjen…largsia e bon tveten najher merzitemi e na kap epshi e sene po qka me bo edhe pak edhe bashkohemi martohemi kysmet veren tjeter… 1 nate tu bo muhabet ja nisem me e nxeh njani tjetrin e nksi momente bohet na shum nervoz njeri qe je larg najher tshtin menimev edhe tkqija per xhelozi po fati i till….edhe at nat u tranum krejt diqka shkruj e qo foto shkruj e qo foto mas 1 kohe rash me flejt po me nifar zjarri shum tmadh mrena se smunet kerkush me ma nal perveq t fejumit…e Qaq shum bon i fejumi mas meje edhe at nat ish dhez shum i ka hyp nmengjes airoplanit edje ka ardh me bo at punen…jena shku ton diten 1 ven kena nejt tu e bo at punen edhe masdite i ka hyp airoplanit edhe ja ka therr nGjermani apet shum i trent osht mpelqen qi osht qishtu duhet me bo mas femnes shum edhe duhet me knaq femnen qfardo mnyre jo me nejt aty si cung e i trullact..u knaqem at dit shum amo mknaqi edhe surpriza qe ma bonii erdh ashtu veq per 1 dit pak mashkuj e bojn at sen ky sen tbon me u ni e veqant shum edhe ke gjest si filma…po un nihna e lumtun qe e kom ksi t fejumi edhe pak vjen koha me u martu e jena bashk skena nevoj me i hyp airoplanav e me na u dhez zjarre qe smunem me i nal prej largu, se valla boll vshtir ish me u dasht qikaq shume edhe mos me mujt me pa kur dush shume vshtir edhe pse u ardh shpesh veq ju kallxova per 1 dite u ardh edhe se kom prit amo me kan larg qeshtu hiq spo muj me duru se shume eshte i mire se me kan naj far hudumi aty tybee kisha than Zott qoje martesen sa ma larg se krejt shkojn me zor dashnia e sidomos martesa me zor nuk shkon cka ke ajo pune mu rujt burri prej grus edhe gruja prej burri kur sje e lir me to edhe ai me ty ckaaa…? E une e kom qate fat qe jom e lir me to edhe ai me mu edhe e du edhe mdon edhe qajo po e bon tpa durushme kete largsi e spo mujm hiq me ba ball…Sdi sdi veq ky eshte fort i mire e i sjellshem e Zoti ma ka plotsu deshiren edhe ishalla nuk ndyrshoj senet edhe mas martese se po nij gjithqka spo din njeri… E Ishalla Zoti i bashkon njerzt qe jon larg se spo mujke njeri largsia pe bojke t veten.

0 Komentues: